VELOREALITĀTE #6

Ir jūlija nogales pievakare un Fischer sporta centrā Siguldā sāk pulcēties riteņbraucēji, jo jau sesto gadu šai laikā starts tiks dots vienam no labākajiem vasaras piedzīvojumiem – garās distances velobraucienam Velorealitāte. Šogad startā 185 apņēmības pilni drosminieki, kuri, par spīti daudzām negulētām stundām, aukstumam vai lietum, gatavi pievarēt vismaz 330 kilometrus, apmeklējot 4 kontrolpunktus to darba laikā, un finišu sasniegt iekļaujoties 42 stundu kontrollaikā. 

Šogad par ātrākā riteņbraucēju godu finišā spraiga cīņa starp trim, taču pirmajiem finišu sasniegt izdevās Reinim Nartišam un Jurim Bērziņam, izturības brauciena distanci pieveicot 13 stundās un 2 minūtēs. Arī šogad pirmā sieviete, kura sasniedza finišu, bija Marina  Harlamova, braucienu veicot vien 17 stundās un 14 minūtēs

Sesto gadu pēc kārtas jūlija otrajā pusē norisinājās nu jau teju par tradīciju kļuvušais garās distances izturības velobrauciens Velorealitāte 2023. Pirmo gadu koncepts mazliet mainīts – gan starts, gan finišs Fischer sporta centrā Siguldā. 

Skanot Imanta Kalniņa skaņdarbam “Virs galvas mūžīgs piena ceļš”, kas nu jau saucama par brauciena himnu, uz starta 185 riteņbraucēji. Vēl pēdējie piekārtošanās darbi, neliels satraukums gaisā un laižam. Krišjāņa pavadībā braucēji dodas piedzīvojumā. 

330 kilometru garo distanci katrs dalībnieks veica pa paša plānotu maršrutu, pats izvēloties braukšanas ātrumu, atpūtas pauzes un miega stundas. Protams, ar dažiem nosacījumiem  – nesaņemt palīdzību no malas, ievērot drošību, apmeklēt visus četrus kontrolpunktus to darba laikā un ievērot norādes par aizliegtajiem ceļa posmiem. 

Katrā kontrolpunktā dalībniekus sagaidīja tiesneši, kuri fiksēja braucēja ceļā pavadīto laiku. Te dalībniekiem bija iespēja papildināt ūdens rezerves, taču 4 kontrolpunktā braucējus gaidīja ugunskurs, gardi kārumi un atspirdzinājumi. Un šogad arī kāds jauninājums – iespēja startā nodot iepriekš sagatavotu paciņu, lai tā tiktu nogādāta uz 2 vai 3 kontrolpunktu.

Vēl viens Velorealitātes jaunums šogad bija iespēja piedalīties RSU zinātnes pētījumā, kura laikā padziļināti tika pētīta dalībnieku fiziskā sagatavotība un to raksturojošie biomarķieri, kā arī smadzeņu darbība ilgstošas fiziskās slodzes ietekmē. Pētījuma dalībnieki veica dažādas analīzes un testus pirms un tieši pēc Velorealitātes, kā arī atjaunošanās periodā svētdienā. Kopumā pētījumā piedalījās 55 dalībnieki, kas ir 1/4 daļa no Velorealitātes dalībniekiem.

Starts

Ar dabu bijām vienojušies, ka Velorealitātes laikā lietus mūs netraucēs, kas arī lielākoties piepildījās. Lai arī dienas bija gana siltas, naktis bija izaicinoši aukstas vasaras braucienam. Taču neraugoties uz laikapstākļiem, nogurumu, negulētām vai pusgulētām naktīm, finišu sasniedza 162 dalībnieki. Noguruši, pārguruši, dažs gatavs velosipēdu pārdot jau finišā (zinām jau gan, ka tas ir tikai uz brīdi), bet tomēr priecīgi. Domājam, ka pārdzīvojumi un sajūtas, kas finišā plūst pār pārēm nākamajā dienā ļauj sev uzsist pa plecu un atcerēties piedzīvojumu kā vienu no labākajiem dzīvē.

Tiem dažiem braucējiem, kuriem tas dažādu iemeslu dēļ neizdevās finišu sasniegt šogad, būs iespēja to mēģināt atkal nākamgad!

Lielu paldies sakām Fischer sporta centram Siguldā par starta un finiša vietas nodrošinājumu, RSU mediķu komandai, Kārumu Fabrikai.

Taču vislielākais paldies, protams, visiem, visiem dalībniekiem! Paldies par jūsu emocijām, par jūsu izturību un entuziasmu, paldies par apņēmību! Jūs esat tie, kuri mūs stiprina un dzen uz priekšu, lai neapstātos un darītu vairāk.

Velorealitāte nekad nav bijusi un nebūs ātruma sacensības par godalgotām vietām. Šeit, baudot Latvijas skaistās vasaras ainavas, baudot viens otra kompāniju, iegūstot jaunus ceļa biedrus un varbūt arī draugus, dalībnieki pārbaudīja un izaicināja paši sevi, meklējot ceļu uz mājām! Šeit piedzīvotas visdažādākās emocijas – draudzība, empātija, rūpes, labsirdība, sāncesība un vēl un vēl. Tas viss noglabāts mūsu atmiņu krātuvē. Līdz nākamajam gadam, kad atkal tiksimies, lai veidotu jaunas atmiņas!

Laimīgākie nav tie, kuru dzīves ir visveiksmīgākās, bet gan tie, kuriem tās ir visinteresantākās un bagātīgākās!

Šeit skats uz Velorealitātes nolikuma pārkāpumiem https://velomens.lv/wp-content/uploads/2023/07/VR_parkapumi.pdf

Rezultāti šeit https://docs.google.com/spreadsheets/d/1iV29NMQAESCW7WlIwuCXC1X_oyXHuTVKgSv32xPgqHs/edit?usp=sharing

Foto galerija, kuru var papildināt arī katrs dalībnieks https://photos.app.goo.gl/ZRS6CGNtALWZSCHAA

Tiekamies 2024. gada Velorealitātē 26.-28. jūlijā citā Latvijas reģionā.

Leave a Reply