Veloceļojums

Veloceļojums ir aktīvās atpūtas veids ar mērķi redzēt un sajust vairāk nekā jebkurā citā ceļojumā.

Ja esi nolēmis doties ceļojumā, sāc ar tā izvēli, pievērs uzmanību datumiem, dienas programmai un grūtības pakāpei. Šeit iespējami precīzi aprakstītas grūtības pakāpes

https://velomens.lv/wp-content/uploads/2022/09/Piedzivojumu-grutibas-pakapes.pdf

Kad esi izvēlējies savu veloatvaļinājumu, piesakies tam, izmantojot www.velomens.lv veikala opciju. Katram ceļojumam ir iespēja maksāt pa daļām vai arī samaksāt visu summu uzreiz, kā arī maksājumu iespējams veikt ar rēķinu vai bankas karti.

Kad maksājums saņemts, tavā epastā būs ziņa par to, ka esi veiksmīgi rezervējis vietu ceļojumā.

Pēc tam iesaku iegādāties ceļojuma apdrošināšanu un nav nozīmes cik tālu ir ceļojuma sākuma datums. Apdrošināšanā noteikti iekļauj ceļojuma atcelšanas opciju, jo nekad nevar zināt vai pašam (vai kādam no ģimenes) izdodas saslimt vai rodas kāds cits nopietns iemesls, lai nevarētu doties ceļojumā.

Swedbank ceļojumu apdrošināšana ir ērta ar saprātīgiem segumiem un, ja nepieciešams, ātru izmaksu – saku to pēc savas pieredzes, jo ne reizi vien ir nācies to izmantot.

Ierasti mēnesi pirms ceļojuma ir jāveic pilna apmaksa par piedzīvojumu (tas minēts ceļojuma aprakstā), šis ir arī laiks, kad saņemsi epastā atgādinājumu par ceļojumu.

Divas nedēļas pirms ceļojuma Tev ir jābūt kārtībā velosipēdam un skaidrībai par tā sagatavošanu lidojumam. Viss par iepakošanas iespējām ir uzrakstīts šajā rakstā

https://velomens.lv/2019/11/02/velosipeda-iepakosana-lidojumam/

Kā arī ir īstais laiks sagādāt visu nepieciešamo, ko likt somā

Nedēļu pirms ceļojuma saņemsi epastā sīkāku informāciju par ceļojumu un atgādinājumus. Tāpat tiks atsūtīti maršrutu GPX faili katrai dienai. Kā arī tas būs laiks, kad tiks izveidota whatsapp ceļotāju grupa operatīvākai saziņai.

Diena pirms ceļojuma  – Tavam velosipēdam ir jābūt sagatavotam un iepakotam, Tavai somai jābūt saliktai un pašam jābūt gatavam ceļojumam. Nekādā gadījumā neatliec neko uz pēdējo brīdi, jo pēc pieredzes saku, ka tas bieži rada nopietnas problēmas ceļojuma sākumā.

Ceļojuma sākums – ierodies norunātajā laikā Rīgas lidostā (vai citā, iepriekš sarunātā tikšanās vietā) Kad visa grupa ir satikusies, tad kopīgi dodamies reģistrēties lidojumam un nodot savu bagāžu. Šeit ir vajadzīga tikai pase vai ID.

Ceļojuma ikdiena

Katrs mostas tad kad vēlas, bet ņem vērā iepriekšējā dienā sarunāto brokastu vai izbraukšanas laiku.

Ierasti brokastojam naktsmītnē vai kādā netālu esošā brokastu vietā.

Izbraukšana 09:00 – 10:00

Velodienas laikā veicam programmā paredzēto distanci un apmeklējam apskates vietas. Protams, veikali un iespējamā pusdienu pauze nekad neizpaliek.

Ja spēj izsekot maršrutam, tad drīksti braukt ātrāk vai lēnāk par grupu, bet ierasti ceļojumos braucam visi kopā (jā, kalnos mēdzam izretoties katrs pēc savām spējām).

Dienas  braucienu parasti noslēdzam līdz 17:00. Diennakts tumšajā laikā nekad neplānojam braukt, lai gan dzīvē ir gadījies visādi (tehniskas problēmas).

Pēc velo novietošanas drošās iekštelpās un iekārtošanās viesnīcā, sarunājam laiku, kad tie, kuri vēlas, varam doties vakariņās.

Vakaru noteikti var dēvēt par brīvo laiku, kad katrs var darīt sev tīkamās lietas, tomēr pēc pieredzes, lielākā daļa parasti dodas uz ceļojuma vadītāja ieteiktu vakariņu vietu.

Tā tās dienas paiet līdz pienāk ceļojuma beigas un ir jādodas mājās.

Velonometnēs dienas kārtība mazliet atšķiras, bet par visu grupa vienojas un viss tiek izrunāts ceļojuma laikā.

Ceļojuma laikā, katru vakaru https://photos.google.com/ ceļojuma vadītājs ievieto dienas bildes, lai visi ceļotāji tās varētu redzēt un izmantot savām vajadzībām.

Neskaidrības

Kas ir iekļauts ceļojuma cenā?

Tas redzams katra ceļojuma aprakstā. Tomēr vēlos uzsvērt, ka vienmēr būs iekļauts transports (lidojums), transfērs, naktsmītnes un citas lietas. Visbiežāk dalībniekiem pašiem būs jāmaksā tikai par pārtiku un ēšanu.

Ja ceļojuma laikā gadās tehnikas problēmas?

Ziņo par to vadītājam, noteikti palīdzēs ar risinājumu. Ja nevar velo salabot uz vietas, tad tiks domāti citi veidi kā to izdarīt (uz ceļa neviens nekad nav atstāts).

Kādēļ gandrīz vienmēr ceļojumi notiek ar šosejas vai gravel velosipēdiem?

Ceļojumi lielākoties tiek organizēti pa šosejām un pavisam nedaudz grants ceļiem, vieglāk pa šāda tipa ceļiem būs braukt ar šosejas vai gravel velosipēdiem. Kā arī šie velo parasti sver tikai no 7-10kg, kas nozīmē, ka ar tiem būs krietni vieglāk braukt nekā smagākiem kalnu un tūrisma velosipēdiem.

Ko darīt, ja ceļojumā līst lietus?

Laika apstākļus nevaram ietekmēt, tādēļ par tiem nav vērts satraukties, bet svarīgi ir tiem sagatavoties. Diemžēl pēdējā desmitgadē laika apstākļi ir kļuvuši ekstrēmāki ar lielākām novirzēm no normas, mēdz gadīties neparasti karstas dienas, tāpat arī lietainas un vēsas. Ja ir pārlieku karsts, tad izbrauksim agrāk, kad laiks ir vēsāks, ja līst lietus, tad nogaidīsim un brauksim tad, kad lietus beidzies (ja vien tas patiešām beigsies).

Ja esmu lēnākais grupā?

Par to nav jāsatraucas, jo vienmēr no grupas kāds būs ātrākais un kāds būs lēnākais. Ceļotāji ir dažādi, to vēlmes un mērķi ceļojumā katram savi. Galvenais ir pašam saprast cik daudz es varu un cik es esmu spējīgs nobraukt.

Vai atradīšu draugus ceļojumā?

Iespējams, grupu ceļojumos pārsvarā piesakās ceļotāji pa vienam un savstarpēji nav pazīstami. Vidējais braucēju vecums ir 40+ gadi, bet gandrīz katrā grupā ir arī kāds ceļotājs zem 30 gadiem. Gandrīz visi riteņbraucēji ir lieliski cilvēki, kopīgu valodu ir viegli atrast.

Veiksmi ceļojuma izvēlē un neaizmirstamus piedzīvojumus pašā ceļojumā!

Leave a Reply