VELOREALITĀTE #5

Ar negulētām, pusgulētām naktīm un simtiem velo kilometru noslēdzies Latvijā vienīgais garās distances velobrauciens, kas šogad uz starta pulcēja 141 apņēmības pilnu un drosmīgu velobraucēju, kuru šī gada uzdevums bija pievarēt 300km garu distanci, apmeklējot 4 izvietotos kontrolpunktus to darba laikā, un sasniegt finišu, iekļaujoties 42 stundu kontrollaikā. Šogad pirmais finišu sasniedza Rihards Šneiders, izturības brauciena distanci pieveicot 11 stundās un 21 minūtē. Pirmā sieviete, kura sasniedza finišu, bija Marina  Harlamova, braucienu veicot vien nieka 15 stundās un 16 minūtēs.

Jau piekto gadu jūlija otrajā pusē, norisinājās viens no gaidītākajiem vasaras velo piedzīvojumiem Latvijā – Velomens.lv rīkotais garās distances velo izturības brauciens – Velorealitāte 2022. Šogad piedzīvojuma starts tika dots Baldonē, pilsētas stadionā. 141 velobraucējs Baldones pašvaldības policijas konvoja pavadībā sāka savu piedzīvojumu, lai, apmeklējot 4 kontrolpunktus un iekļaujoties 42 stundās, sasniegtu finišu Rīgā, Velo Express veikalā.

Arī šogad velobraucējus startā pavadīja Imanta Kalniņa skaņdarbs “Virs galvas mūžīgs piena ceļš”, kas, kā sacīja Krišjānis Ratiniks, nu jau kļuvis par sacensību himnu.

Bruņojušies ar apņēmību, pacietību un cīņas sparu, riteņbraucēji devās ceļā, lai izzinātu, iepazītu un pārbaudītu paši savu spēju robežas, izbaudītu skaisto Latvijas dabu. Tāpat, kā skaņdarbā – ceļā, bet vienmēr uz mājām!

300 kilometrus garo distanci ikviens dalībnieks veica pa paša plānotu maršrutu, pats izvēloties savu tempu, miera brīžus un atpūtas stundas. Vienīgais nosacījums – nesaņemt palīdzību no malas, ievērot drošību, nebraukt pa neatļautajiem ceļa posmiem un apmeklēt 4, ceļā izvietotos, kontrolpunktus, iekļaujoties to darbalaikā. Katrā kontrolpunktā dalībniekus sagaidīja tiesneši, kuri fiksēja braucēja ceļā pavadīto laiku, kā arī atspirdzinājumi un uzkodas spēkam.

Varētu sacīt, ka šogad laikapstākļi riteņbraucējus lutināja. Starta vakars un pirmā nakts tika aizvadīta silta un sausa. Otrā diena iesākās ar skaistu saullēktu, taču pēcāk dalībniekus mazliet atsvaidzināja arī lietus.

Lai arī laikapstākļi bija labvēlīgi, nogurums un negulētās vai pusgulētās naktis liek par sevi manīt un emocionālajai noturībai ir liela nozīme. Nepadoties un turpināt!

Starts

Un mēs zinām, ka viņi var – to pierādīja 132 riteņbraucēji, kuri sasniedza finišu pie VeloExpress veikala – noguruši, bet smaidīgi un laimīgi. Tie, kuriem tas neizdevās šogad, varēs to mēģināt atkal nākamgad!

Lielu paldies gribam teikt Baldones pilsētai par atsaucību un starta vietas nodrošinājumu, kā arī Baldones pašvaldības policijai.  Paldies VeloExpress veikalam par lielisku finiša vietu. Un, protams, visiem dalībniekiem, jo bez viņiem nu nekādi!

Šīs nebija ātruma sacensības par godalgotām vietām. Šeit, baudot Latvijas skaistās vasaras ainavas, dalībnieki pārbaudīja un izaicināja paši sevi, meklējot ceļu uz mājām! Kāds steidzās uz mājām pavisam ātri, kāds izbaudīja braucienu visā tā krāšņumā. Bet visi, visi dalībnieki pierādīja sev un arī mums, ka bez cīņas nav uzvaras! Ka, neraugoties uz šķēršļiem, nogurumu, spēku izsīkumu un citiem izaicinošiem faktoriem, piedzīvojumi, kustība un arvien jauni izaicinājumi ir tas, kas liek mums justies dzīviem, aizrautīgiem un smaidīt. Pat tad, ja ceļš uz mājām nav bijis tik viegls. Jo laimīgākie ir ne tie, kuru dzīves ir visveiksmīgākās, bet gan tie, kuriem tās ir visinteresantākās un bagātīgākās!

Zemāk aplūkojami visi rezultāti, kā arī foto:

Māris Zaķis foto https://ieej.lv/uaRw

Mārtiņš Jaunozoliņš foto: https://ieej.lv/7TsvX

Leave a Reply