Velorealitāte #4

Ar negulētām un pusgulētām naktīm, simtiem velo kilometru noslēdzies Latvijā vienīgais garās distances velobrauciens, kas šogad uz starta pulcēja 193 apņēmības pilnus un drosmīgus velobraucējus, kuru šī gada uzdevums bija pievarēt 350km garu distanci, apmeklējot 4 izvietotos kontrolpunktus to darba laikā un sasniegt finišu, iekļaujoties 42 stundu kontrollaikā. Šogad pirmie finišu sasniedza divi riteņbraucēji Kristaps Egle un Aigars Lebedoks, izturības brauciena distanci pieveicot 13 stundās un 58 minūtēs.

Arī šogad ar ievērojami mazu distancē pavadīto laiku mūs pārsteidza Zane Jakobsone – pirmā sieviete, kura sasniedza finišu, braucienu veicot vien nieka 16 stundās un 24 minūtēs.

Jau ceturto gadu jūlija pēdējā nedēļas nogalē, no 23. līdz 25. jūlijam, norisinājās viens no gaidītākajiem vasaras velo piedzīvojumiem Latvijā – Velomens.lv rīkotais, garās distances velo izturības brauciens – Velorealitāte 2021. Šogad piedzīvojuma starts tika dots Ķemeros, labiekārtotajā parkā pie nupat atjaunotā ūdenstorņa. Tur teju 200 velobraucēju Jūrmalas pašvaldības policijas konvoja pavadībā sāka savu piedzīvojumu, lai, apmeklējot 4 kontrolpunktus un, iekļaujoties 42 stundās, sasniegtu finišu Rīgā, Velo Express veikalā.

Arī šogad velobraucējus startā pavadīja Imanta Kalniņa skaņdarbs “Virs galvas mūžīgs piena ceļš”, kas, kā sacīja Krišjānis Ratiniks, nu jau kļūst par sacensību himnu.

Pilnmēness pavadībā, bruņojušies ar apņēmību, pacietību un cīņas sparu, riteņbraucēji devās ceļā. Tāpat, kā skaņdarbā – ceļā, bet vienmēr uz mājām!

350 kilometrus garo distanci ikviens dalībnieks veica pa paša plānotu maršrutu, pats izvēloties savu tempu, miera brīžus un atpūtas stundas. Vienīgais nosacījums – nesaņemt palīdzību no malas, ievērot drošību, nebraukt pa neatļautajiem ceļa posmiem un apmeklēt 4, ceļā izvietotos, kontrolpunktus, iekļaujoties to darbalaikā. Katrā kontrolpunktā dalībniekus sagaidīja tiesneši, kuri fiksēja braucēja ceļā pavadīto laiku, kā arī atspirdzinājumi un uzkodas spēkam.

Šogad laikapstākļi braucējiem bija visai labvēlīgi. Lai gan naktis bija vēsas, varētu pat teikt – aukstas, dienā saule atkal sasildīja, un arī lietus nepārsteidza. Tomēr sausie grants un smilšu ceļi bija gana labs pārbaudījums gan braucēju izturībai – emocionālajai un fiziskajai, gan arī tehnikai. Jo, kā zināms, kads naktis pusgulētas un nogurums lieks par sevi manīt, tad emocionālajai noturībai ir liela nozīme.

Finišs

Un mēs zinām, ka viņi var – to pierādīja 171 riteņbraucējs, kurš sasniedza finišu pie VeloExpress veikala – noguruši, bet smaidīgi un laimīgi. Tie, kuriem tas neizdevās šogad, varēs to mēģināt atkal nākamgad!

Lielu paldies gribam teikt Jūrmalas domei un īpaši Mārtiņam Stulpiņam par atsaucību un starta vietas nodrošinājumu, kā arī Jūrmalas pašvaldības policijai.  Paldies VeloExpress veikalam par lielisku finiša vietu, Paldies arī Valmiermuižai, kas dalībniekus finišā lutināja ar vēsiem atspirdzinājumiem.

Šīs nebija ātruma sacensības par godalgotām vietām. Šeit, baudot Latvijas skaistās vasaras ainavas, dalībnieki pārbaudīja un izaicināja paši sevi, meklējot ceļu uz mājām! Kāds steidzās uz mājām pavisam ātri, kāds izbaudīja braucienu visā tā krāšņumā. Bet visi, visi dalībnieki pierādīja sev un arī mums, ka bez cīnas nav uzvaras! Ka, neraugoties uz šķēršļiem, nogurumu, spēku izsīkumu un citiem izaicinošiem faktoriem, piedzīvojumi, kustība un arvien jauni izaicinājumi ir tas, kas liek mums justies dzīviem, aizrautīgiem un smaidīt. Pat tad, ja ceļs uz mājām nav bijis tik viegls!

Rezultāti aplūkojami šeit https://ieej.lv/wuaRw

Foto autors Māris Zaķis https://ieej.lv/7TsvX

Leave a Reply