Somas saturs veloceļojumā

Dodoties ceļojumā svarīgi ir neko neaizmirst, bet patiesībā vēl svarīgāk ir nepaņemt neko lieku.
Šeit varēsi izlasīt un apskatīt lietas, kuras Tev pavisam noteikti var noderēt, braucot ceļojumā ar velosipēdu, ja plāno nakšņot tikai viesnīcās.

Situācija sekojoša – plāno doties 3-15 dienu veloceļojumā, visas naktis pavadīsi viesnīcās, ceļosi civilizētā apvidū un laika apstākļi gaidāmi no +10 līdz +35 grādiem. Patiesībā šis ir arī pats biežākais veloceļojumu veids un laiks.

untitled (1)
Otra veloforma (bikses+ krekls) visticamāk var noderēt. Ceļā var samirkt vai vakarā izmazgātā forma ir izkārta ārā un lietus to padarījis tikai mitrāku – pēc visa šī būs patīkami uzvilkt sausas drēbes.
Lietus jaka – mēs vienmēr ceram, ka tā nenoderēs, tomēr labāk paņemt līdzi. Reizēm braucot kalnos paliek vēsi, tad arī jaka var noderēt.
Ar 2 pāriem zeķu būs pilnīgi pietiekami – vakaros var arī izmazgāt.
Ķivere un saulesbrilles visbiežāk būs uz galvas, tādēļ nav jādomā, kur somā atrast vietu šīm lietām.
Ja lieto velokurpes, tad tās ir kājās, bet uzreiz jādomā par to, ko vilksi, tad, kad nokāpsi no velo. Vislabāk tās būs kādas vieglas iešļūcenes.
Kā civilais apģērbs noteikti noderēs viegls (tātad NEkokvilnas) krekliņš un šorti, ko varēsi uzvilkt vakaros ejot uz veikalu, kafejnīcu vai vienkārši esot viesnīcā.
Peldkostīms/peldbikses visticamāk var noderēt, tāpat kā mikrošķiedras dvielis – mazs, viegls neaizņems daudz vietas un var kalpot kā paklājs pludmalē, lai atpūstos no velobraukšanas.
Ūdensizturīgs iepakojums telefonam un dokumentiem.
Pase – jā, iespējams, var iztikt ar ID, bet tad iepriekš vajag veikt izpēti, vai visās valstīs, kurās plānots būt, tiks ņemta Latvijas ID karte.
Naudas maks – mazs, ar pašām svarīgākajām lietām – bankas kartes + skaidra nauda. (Visas lojalitātes kartes var atstāt mājās)
Personīgās higiēnas lietas – katrs izvērtē individuāli, kas viņam nepieciešams. Varu ieteikt Neņemt līdzi šampūnus, dušas želejas, jo tās lietas gandrīz vienmēr ir viesnīcās.
Aptieciņa – ļoti personiska lieta. Katrs to piepilda ar sev zināmām un nepieciešamām zālēm. Ir droši apzināties, ka ir līdzi tabletes galvas, vēdera sāpēm, kāds apsējs, plāksteris, krēms utt.
Pārtika – ar šo pavisam noteikti, nevajag aizrauties, daudz labāk visu pārvadāt vēderā, nevis mugursomā. Rezervei var paņemt dažas želejas, batoniņus, šokolādi (tā gan siltumā izkusīs). Visu pārējo noteikti varēs nopirkt pa ceļam.
Lādētāji – Powerbank var noderēt, savukārt bez telefona lādētāja gan pavisam noteikti nevarēs iztikt.

Atsevišķs stāsts ir par lietām, kuras var noderēt Tavam velosipēdam.

dav

Pēc pieredzes saku, ka ir reizes, kad ceļojumā noder visas rezerves lietas, ko esi paņēmis līdzi, gan arī ir reizes, kad šī somiņa tā arī paliek neatvērta.
2 rezerves kameras, noteikti satītas un iepakotas, lai pārvadājot nekļūst cauras.
Pumpis – mazs, bet, lai vajadzības gadījumā tas ir funkcionāls.
Ķēdes izspiedējs un ķēdes savienojuma posms.
Seškanšu komplekts.
Rezerves gailītis – pēc citu braucēju pieredzes saku, ka reizēm var būt ļoti noderīga rezerves daļa. Viegls, maziņš un ātri nomaināms.
Ielāpu komplekts ar līmi – jā, reizēm gadās neveiksmīgas dienas.
Rezerves skrūvītes – jā, reizēm braucot ar velo kaut kas atskrūvējas tik tālu, ka pat pazūd, tad labi, ka ir, ko ieskrūvēt vietā.
Kabeļu saites/savilcēji – tāpat kā ar līmlenti var salabot visu, tāpat arī ar šiem plastmasas savilcējiem var salabot gan velo, gan somu.

Rezerves daļas un velolietas labāk likt somiņā zem sēdekļa, savukārt par pārējām ceļojumam nepieciešamajām lietām ir jāpadomā kā man labāk patiktu, vai tās būtu izvietotas kādā somā, kura ir pielikta pie velosipēda vai arī atrastos man uz muguras. Pēc pieredzes saku, ka abiem variantiem ir gan plusi, gan mīnusi, tomēr vairāk pie sirds iet maza mugursoma. Konkrētajā gadījumā 8 litru soma.
Visām šīm lietām nevajadzētu svērt vairāk par 3 – 3.5 kg

dav
dav
Otrs variants, ja veloceļojums ir plānots kalnos, kur gaisa temperatūra var īslaicīgi noslīdēt līdz pat 0 grādiem, bet lejā joprojām ir virs +20. Tad jārēķinās, ka nepieciešamas dažas papildus lietas.

dav

Jau aprakstītajām pamatlietām liekam klāt:
Mokasīnus – kājas būs siltumā arī, tad, ja būs slapjas.
Kājiņas – lai nesalst stilbi, kad pūš auksts vējš.
Termokrekls, sildīs nobraucienos no kalniem.
Cimdi – neskādēs plānie ar windstoperi.
Buffs – trubiņa, ko uzvilkt uz kakla, galvas, sejas.
Vēsā ceļojuma somas svars pieaug līdz 4 kg. Patiesībā jau mums tās visas lietas ir jāpako mugursoma vai rāmja somā, tikai tad, ja ārā spoži un silti spīd saule, visos pārējos gadījumos vairāk vai mazāk no šī saraksta ir uzvilkts mugurā, tādējādi krietni samazinot somas smagumu.
dav

Šeit esmu uzskaitījis lietas pēc savas pieredzes ceļojot ar velo. Vienmēr var paņemt vairāk vai mazāk, tā jau ir katra cilvēka izvēle un nav viens pareizs lietu saraksts.

Velosomas satura saraksts

Veiksmi veloceļojumos!

20170727_180433

5 replies on “Somas saturs veloceļojumā

Leave a Reply