Norvēģijas veloloks 2019. gada augustā

10 dienas Norvēģijā ar velosipēdu. Piedāvāju neaizmirstamu piedzīvojumu riteņbraucienu pa skaistākajām Norvēģijas vietām.

Laiks: 2019. gada 9. līdz 19. augusts

1000 km aplis pa nepārspējamiem kalnu ceļiem, kurā izbaudīsim augstāko asfaltēto ceļu Norvēģijā, kas uzved līdz pat 1850 m augstumam, augstāko asfaltēto ceļu fjorda tuvumā (1500 m) no kura paveras labākais skats uz Geiranger fjordu, nobrauksim lejā pa slaveno Trollstigen serpentīna ceļu, brauksim pa Atlantijas okeāna ceļu, būsim kalnos, ielejās, brauksim ar prāmjiem un baudīsim Norvēģiju.

untitled (2)
Lidosim ar tiešo reisu no Rīgas un Tronheimu, kopā ar saviem velosipēdiem un pēc 10 dienu apļa no Tronheimas uz Rīgu atpakaļ.
Viss veloceļojums veicams ar šosejas velosipēdu. Protams, drīksti izmantot arī savu tūrisma vai kalnu velosipēdu.
Visas naktis aizvadīsim labās naktsmītnēs ar visām ērtībām. Nakšņosim gan kempinga mājiņās, gan 4* viesnīcās.
Jā, Norvēģija nav lēta valsts, naktsmītnes, ēšana maksā krietni dārgāk nekā Latvijā, tomēr vismaz vienreiz dzīvē pavisam noteikti ir vērts doties ceļojumā ar velosipēdu pa Norvēģiju un nakšņot komfortablos apstākļos, kā arī nevedot līdzi daudz, smaga ekipējuma.
Cik tas būs grūti? Ceļojuma deviņās aktīvajās dienās ar velosipēdiem veiksim aptuveni 1000 km, ik dienu būs jānobrauc no 80 līdz 115 km. (pēdējā dienā gan 145 km) Braukšana būs pa šosejām, distance visai dienai nemaz nav liela, bet nevajag aizmirst, ka braukšana ceļojuma vidusdaļā būs lielākoties pa kalniem, kas radīs papildus grūtības. Ja esi dienā veicis vismaz 100 kilometrus un Tev tas ir paticis, tad ceļojums ir kā radīts Tev!

download (1)

Kurš vedīs manu somu? Pats. Jā, ceļojumam nebūs pavadošā auto, kas Tevi baros, mainīs ratus un citādi palīdzēs. Katram nepieciešama patiešām pavisam neliela mugursoma 12 līdz 20 litri maza (vai neliela velosoma), kurā varēsi salikt visas sev nepieciešamās lietas. Atceries, ka gulēsim apartamentos, drēbes varēsim izmazgāt, brauksim pa vietām, kur dzīvo cilvēki un salīdzinoši bieži ir veikali. Patiesībā ir tik maz lietas, ko Tev vajadzēs līdzi.

Laika apstākļi Norvēģija ir ziemeļu zeme, vasara tur ir īsāka un vēsāka. Sagaidāms, ka gaisa temperatūra šajā laikā būs no +5 grādiem augstu kalnos līdz pat +22 grādiem piekrastē un ielejās. Ceļojumā laikā ir iespējams, ka kādu dienu līs lietus vai pūtīs stiprs vējš, Norvēģijā laika apstākļi ir mainīgi, it īpaši pie Atlantijas okeāna.

atlantic_road_autoresized

Ceļi? Brauksim pa skaistiem ceļiem, kur galvenokārt ir zema satiksmes intensitāte. Norvēģija ir bagāta ar saviem neskaitāmiem tuneļiem pa kuriem lielākoties nedrīkst braukt ar velo – par to esmu padomājis un maršruts izplānots tā, lai izvairītos no vietām, kur nedrīkst pārvietoties riteņbraucēji. Vismaz 80% būs asfaltēti ceļi ar labu kvalitāti. Nedaudz būs grantēti ceļi, bet pat tie būs izbraucami ar šosejas velosipēdu.

Karte ar dažiem no maršruta punktiem

Ceļojuma programma

9.augusts

Rīga – Tronheima

20:30 tiekamies lidostā Rīga 22:35 – 23:20 tiešais lidojums Rīga – Tronheima. Blakus lidostai paliekam viesnīcā.

10. augusts

Tronheima

Pēc brokastīm viesnīcā, saliekam velosipēdus un dodamies 110 km braucienā uz Norvēģijas dienvidu pusi. Pa ceļam baudām Norvēģijas ezerus, kalnus. Braukšana arī pa grants ceļiem. Nakšņošana pie Berkak pilsētas apartamentos
11. augusts

Dombas

Dodamies 120 km braucienā pa iespaidīgu šoseju, kas vijās starp kalniem uz Dombas pilsētu, kur paliekam pa nakti apartamentos

12. augusts

Bismo

110 km brauciens šķērsojot kalnu grēdu pa labas kvalitātes grants ceļu, kas mūs uzvedīs līdz pat 1200 m augstumā. Atlikušos ~70 km veiksim gar ezeru pa asfalta segumu līdz naktsmītnei netālu no Bismo pilsētas. Naktsmītnē paredzēts aizvadīt 2 naktis

13. augusts

Norvēģija (augstākā virsotne)

Diena, kurā varēsim atstāt visas savas mantas naktsmītnē, lai dotos uz augstāko Norvēģijas virsotni. Aptuveni 55 km brauciens, no kuriem pēdējie 14 km uzvedīs no 550 m līdz 1850 m virs jūras līmeņa. Šis ir augstākais asfaltētais kalnu ceļš Norvēģijā. Atpakaļceļā atgriežamies naktsmītnē ar dienā nobrauktiem 110km

14. augusts

Norvēģija (Geiranger fjords)

Dodamies tālāk pa slaveno Ērgļu ceļu (63. ceļš) uz Valldal pilsētu. Pa ceļam uzbrauksim līdz gandrīz 1500 m augstajam Dalsnibba skatam, lai no augstākās piebraucamās vietas Norvēģijā, varētu lūkoties uz Geiranger fjordu. Pēc tam sekos galvu reibinošs nobrauciens uz pašu fjordu, kas nereti tiek dēvēts par skaistāko Norvēģijā. Tālāk pa pasakaino Ērgļu ceļu un tā daudzajiem līkumiem, šķērsosim nelielu kalnu grēdu, lai vakarpusē pēc veiktajiem 110 km ar prāmi pārceltos pāri fjordam un nakšņotu Valldal pilsētā

15. augusts

Norvēģija (Trollstigen ceļš)

80 km brauciens pa 63. šoseju. Pa ceļam nobrauksim pa iespējams slavenāko Norvēģijas kalnu serpentīna ceļu – Trollstigen Nakšņosim netālu no Eidsbygda pilsētas

16. augusts

Hustad

115 km brauciens uz Atlantijas okeāna pusi. Pa ceļam pārcelsimies pāri fjordam ar prāmi, šajā dienā vairs nav gaidāmi grūti kāpumi, toties pa ceļam skaisti fjordi, klintis un vairāki ezeri. Naktsmītne pašā Atlantijas okeāna krastā, viesu mājā pie Hustad pilsētas

17. augusts

Norvēģija (Atlantijas okeāna ceļš)

115 km garš brauciens līdz Valsoya pilsētai. Pa ceļam izbrauksim slavenāko no Atlantijas okeāna ceļiem Brauciens lielākoties viegls, jo nebūs kalnu, pāri fjordiem izmantosim prāmjus. Naktsmītne Valsoya pilsētā

18. augusts

 Tronheima

Garākais brauciens – 145 km distance, kas mums jāveic līdz lidostai. Pa ceļam iespaidīgais Vinjefjords un ielas ceļš, kurš nevedīs mūs augstāk par ~200 m. Vakarā esam pie lidostas un paliekam viesnīcā. Sapakojam velosipēdus un atpūšamies viesnīcā.

19. augusts

Tronheima – Rīga

No rīta brokastojam un pēc 09:00 dodamies uz lidostu. 11:25 – 14:05 tiešais lidojums uz Rīgu

Naktsmītnes

Ceļojumā visas naktis aizvadīsim naktsmītnēs, kurās ir visas ērtības. Lielākoties tās būs brīvdienu mājas, apartamenti, kas atbilst 2-3 zvaigznēm. Pirmo un pēdējo nakti aizvadīsim 4* viesnīcā ar brokastīm. Dzīvošana apartamentos no 2 līdz 4 cilvēkiem istabiņās. Visās naktsmītnēs būs gultasveļa, tādēļ arī par to nebūs jāuztraucas.

Pārtika

Dažās naktsmītnēs būs iespēja par atsevišķu samaksu gan vakariņot, gan brokastot. Lētāk sanāks nopirkt pārtiku veikalā un kopīgi pagatavot vakariņas/brokastis. Dienas laikā nesmādēsim veikalus un ēstuves ceļa malā.

Riteņbraucēju grupa

Ceļojumā dosimies 6 riteņbraucēju sastāvā. Braucienu vadīs Krišjānis Ratiniks (Velomens), kurš ir pieredzes bagāts riteņbraucējs, ceļotājs, piedzīvojumu meklētājs, ideju ģenerators-īstenotājs. Ciemojies 56 pasaules valstīs, ieguvis pieredzi velobraucienu vadīšanā.

road-cycling-geirangerfjord-norway-2-1_70f1a01e-c7c9-4d44-a1fc-10161193fdc8

Nepieciešamās lietas un inventārs:

 • šosejas vai šosejai piemērots kalnu velosipēds;
 • 3 kameras, pumpis, seškanšu komplekts;
 • ķivere, saulesbrilles;
 • riteņbraukšanai paredzēts apģērbs (arī garā forma);
 • apģērbs vēsākam laikam, lietum;
 • viegls ikdienas apģērbs;
 • Neliela 12-20 litru mugursoma vai velosoma

Ceļojuma maksa: 990 EUR

Cenā iekļauts:

 • Aviobiļetes tiešajam reisam Rīga – Tronheima- Rīga;
 • 25 kg velosipēda transportēšana lidmašīnā;
 • 10 kg rokas bagāža
 • visas naktsmītnes ceļojuma laikā;
 • visu prāmju biļetes;
 • saplānoti maršruti katrai dienai;
 • palīdzība un konsultācijas tehnisku problēmu gadījumā;
 • ceļojuma organizēšana un vadīšana.

Cenā nav iekļauts:

 • ēdienreizes;
 • programmā neminētās izklaides;
 • veselības apdrošināšana.
Apmaksa
Piesakoties ceļojumam  – vietas rezervācija. Pilna summa līdz 01.07.2019.
290 EUR Atlikusī summa (700 EUR)

Leave a Reply