Veloekspedīcija – Gads pēc Arābu Pavasara, ir noslēgusies.

        
        Ar prieku varu paziņot, ka veloekspedīcija paredzētajā laikā un apjomā ir veiksmīgi noslēgusies. Ir apceļota Izraēla, Jordānija, Ēģipte, Palestīnas pašpārvaldes teritorija. Esmu viesojies 3 galvaspilsētās, peldējies 3 jūrās. Naktis ir aizvadītas viesnīcās, pie vietējiem mājās, Nāves jūras sāls rūpnīcas teritorijas dzīvoklī, jūras krastā un vienkārši tuksnesī guļammaisā. Ar velosipēdu gan braucot, gan stumjot pa bezceļu, ir šķērsots Wadi Rum tuksnesis Jordānijā. Braukts kalnos 0 grādos, kā arī baudīta saule ielejās, kur gaisa temperatūra sasniegusi +30. 
        Ēģiptes Āfrikas daļā brauciens tika nedaudz saīsināts, aplaupīšanas risku dēļ. Ar velosipēdu iepazīta Kaira un tās šausmīgā satiksme, apskatītas piramīdas. Hurgadā dzīvojot pie vietējā, izzināta politiskā situācijā Ēģipte pēc Mubaraka gāšanas. Vienā dienā, nobraucot 300km, šķērsota tuksnešainā Sinaja pussala.
Kopumā 4 reizes, stingros drošības apstākļos, šķērsota Izraēlas robeža. Apskatīta Jeruzaleme, Telaviva, kā arī būts mūra otrā pusē, lai redzētu palestīniešu kontrolēto Betlēmi un Ramallahu. 
        Ekspedīcijā saskāros ar sarežģījumiem individuālajiem tūristiem, šķērsot valstu robežas, Suecas kanālu, kā arī pārvietošanos Āfrikas daļā.
Kopumā ar velosipēdu nobraukti 2126km, ar autobusiem 1500km.
        Kā ierasts, vēlāk būs izsmeļošāks apraksts ar bildēm.

3 replies on “Veloekspedīcija – Gads pēc Arābu Pavasara, ir noslēgusies.

Leave a Reply