Veloekspedīcija – Gads pēc Arābu Pavasara

Veloekspedīcija – Gads pēc Arābu Pavasara.


         

          Ir plāns, ir ideja: 20 dienu velo – ekspedīcija Tuvajos Austrumos. Reģions karsts, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē – Izraēla, Palestīna, Jordānija, Ēģipte.  Ceļojums vienatnē ar mērķi novērot atskaņas, gadu pēc Arābu pavasara, kontaktēties ar vietējiem iedzīvotājiem, lai noskaidrotu patieso stāvokli, apmeklēt un iepazīt senākās Izraēlas pilsētas, zemāko vietu uz zemeslodes, Jordānijas kultūras pērles, Sīnaja pussalu, Sarkanās jūras kūrortus, Nīlas ieleju, piramīdas, kā arī nepieejamo Gazas sektoru. No Jēzus dzimtās Betlēmes līdz vienam no sausākajiem rajoniem uz zemes – Ēģiptē. Ar velosipēdu plānots veikt vairāk kā 2000 kilometrus.

         Ekspedīcijas laiks: no 2012.gada 21. februāra līdz 12. martam.

         Maršruts: Viss sāksies 21. februāra vakarā ar lidojumu no Rīgas uz Telavivu. Tālāk jau ar velosipēdu caur Jeruzālemi uz Tibērijas ezeru, gar Sīrijas pierobežu līdz Jordānijas galvaspilsētai – Amānai. Turpmāk Nāves jūra, Sīnaja pussala, daudziem pazīstamā Šarmalšeiha, Hurgada , viena no sausākajām vietām uz zemeslodes – Luxora, tad gar Nīlu līdz pat Gīzas piramīdām, no kurienes sāksies atpakaļceļš uz Izraēlu, iebraucot vēl Palestīnas kontrolētajā Gazas sektorā. Kalni, tuksneši, sausums, smilšu vētras, neparedzamā drošības situācija – lietas ar kurām nāksies saskarties vai katru dienu. Atgriešanās plānota ar lidojumu no Telavivas uz Rīgu 12. marta naktī.

Ceļojuma laikā ir plānots fiksēt uzkrātos iespaidus dienasgrāmatā. Pēc atgriešanās, ceļojuma apraksts un foto, tiks publicēts un būs pieejams plašākai interesentu auditorijai.English 

Bicycle expedition – the Year after the Arab Spring.

       Got the idea, made the plan: 20 days bicycle expedition to the Middle East – hot region in direct and figurative meaning – Israel, Palestine, Jordan, Egypt.  A trip in solitude, with a target to observe repercussion of the Arab Spring, making contacts with local people in order to clear up the reality. It is planned to visit oldest towns of Israel, lowest place on Globe, cultural pearls of Jordan, Sinai Penisula, resorts of the Red Sea, the valley of Nile as well as inaccessible sector of Gaza. From Jesus native town Bethlehem until the driest area in the World – Egypt. It is planned to go by bicycle more than 2000 km. 

       Period of expedition: from 21.02.2012. – 12.03.2012.

       Route:  Everything will start with the evening flight from Riga to Tel Aviv on the 21st of February. Further trough Jerusalem to Tiberian Lake along the Syrian cross border until the capital city of Jordan – Amman. And then the Dead Sea, Sinai Penisula, well known Sharm el-Sheikh, Hurghada– on of the driest places in the Earth – Luxor, further along the Nile until the pyramids of Giza. This is the point return journey will start from. The road will lead to Israel, entrancing The sector of Gaza controlled by Palestine. Mountains, deserts, dryness and sand all over, unpredictable situation of safety – things which will be close almost all the time. Return with a night flight from Tel Aviv to Riga on the 12th of March. 

It is planned to record all the impressions in the diary. The description of the journey and pictures will be published and will be available for wider audience after returning.

3 replies on “Veloekspedīcija – Gads pēc Arābu Pavasara

Leave a Reply